Zákaznická linka:
+420 599 529 262 elmax(at)elmax.cz
Spojte se s Elmaxem: 
12
úno

Valentýnské pečení s programem Cukrář

Ať Valentýna slavíte nebo ne, recept na výborné citrónové muffiny vás jistě potěší na srdci i na jazyku.
Svátek svatého Valentýna se kvapem blíží, a i když jej dnes spousta lidí považuje za čistě komerční svátek importovaný z druhé strany Atlantského oceánu, jeho kořeny jsou veskrze evropské. Svatý Valentýn byl totiž podle jedné z legend biskupem, který oddával páry i přesto, že tehdejší císař Claudius II. vojákům své armády sňatky zakázal. Vládce se obával, že manželství muže odvádí od vojenských povinností. Valentýn měl nicméně jiný názor, páry oddával tajně, a dokonce jim radil, aby své ženy neopouštěli a nešli bojovat. Císař ho za to nechal 14. února roku 269 popravit.

bride-2153886_1280.jpg

S tímto svátkem je spojeno mnoho různých zvyků a tradic. Jedním z nich je například populární darování květin, které mimochodem rozdával sezdaným párům i sám svatý Valentýn. Z britských ostrovů pochází další valentýnská tradice posílání tajných dopisů a valentýnská večeře má s největší pravděpodobností své kořeny dokonce v tradici cechu mořeplavců, kupců a řemeslníků, kteří se 14. února scházeli ke společnému stolování. 

adult-1850177_1280.jpg

Ať už tento svátek slavíte nebo ne, recept na výborné citrónové muffiny vás jistě potěší na srdci i na jazyku. S chytrými multifunkčními troubami De Dietrich je zvládnete připravit snadno. A nám nezbývá než vám popřát dobrou chuť!

Zamilované citronové muffiny

Ingredience:
  • 1,5 hrnku polohrubé mouky
  • 1,5 lžičky prášku do pečiva
  • 115 g změklého másla
  • ¾ hrnku cukru
  • 2 vejce
  • citronová kůra z 2 citronu (nejlépe těch bez postřiků)
  • 1 lžička citronové šťávy
  • ½ hrnku zakysané smetany 12%
  • růžová nebo červená poleva (koupíte v obchodě)
  • jedlá dekorace ve tvaru srdíček
Postup:
Nejdříve si ušleháme máslo s cukrem, poté přidáme vejce a šleháme, až nám vznikne hladké těsto. Přidáme citronovou kůru a šťávu a pokračujeme ve šlehání. Do hladkého těsta přidáváme prosátou mouku s práškem do pečiva a smetanu. Nyní už mícháme pouze metličkou. Plech na muffiny vymažeme nebo použijeme papírové košíčky, které naplníme těstem. Troubu nastavíme na program „Dortíky – Cupcakes“ v sekci „Cukrář“ a dáme péct. Pokud ještě nemáte troubu De Dietrich, nastavte troubu na 180 °C a pečte cca 20-25 minut. Po upečení nechte muffiny vychladnout a dozdobte je například polevou a srdíčky.

muffin-4248224_1280.jpg