Zákaznická linka:
+420 599 529 262 elmax(at)elmax.cz
Spojte se s Elmaxem: 
7
led

Odsavač výsuvný z pracovní desky KOR9000BLG

Zejména v moderních a stylových kuchyních se můžeme čím dál tím častěji setkat s odsavači výsuvnými z pracovní desky, pro které se i v našich končinách ujalo původní anglické pojmenování downdraft. Jejich rostoucí obliba je logická, tyto odsavače totiž mají oproti standardním odsavačům instalovaným nad pracovní deskou hned několik nepopiratelných výhod.

Plusem číslo jedna je především vysoká efektivita odsávání. Díky tomu, že se tyto odsavače instalují přímo do pracovní desky do bezprostřední blízkosti varných desek, je vzdálenost mezi zdrojem páry v podobě nádobí na varné desce a ústím odsavače velmi krátká. V optimálním případě jen pár centimetrů. To zaručuje perfektní účinnost a naprosté minimum úniků nejen páry, ale i nechtěných pachů do okolí.
Druhou obrovskou výhodou těchto odsavačů je elegance a diskrétnost. Odsavač je vysunutý nad úroveň pracovní desky pouze pokud je v provozu. Pokud je vypnutý, schová se ladně pod pracovní desku a je prakticky nepostřehnutelný.
Také v osvětlení pracovní desky, které je nedílnou součástí všech kuchyňských odsavačů, těží downdrafty ze zmiňované krátké vzdálenosti mezi deskou a odsavačem. Dokáží tak pracovní desku nasvítit mnohem lépe, než standardní závěsné odsavače par. Často bývají tyto odsavače vybaveny také dekorativním osvětlením, které příjemným podkresovým světlem navětluje prostor v kuchyni a dokáže navodit příjemnou atmosféru.
Achilovou patou a potenciálním zdrojem problémů u některých levných downdraftů může být výsuvný mechanismus, který je v časté permanenci a musí tedy splňovat nejvyšší nároky na odolnost a kvalitu provedení. Případným problémům lze nicméně spolehlivě předejít výběrem odsavače se šnekovým mechanismem namísto levnějšího pohonu s řemínky. Šnekový pohon je mechanicky velmi odolný a při rozumném zacházení rozhodně nebude zdrojem problémů.
Všechna výše uvedená specifika a nároky splňuje bezezbytku odsavač Kluge KOR9000BLG. Vysoký výkon (až 695 m3/h), elegantní vzhled v kombinaci černého skla a nerezu, účinné bodové a ambientní osvětlení a mechanickou odolnost dále doplňuje také schopnost provozu v jakékoliv výšce výsuvu, funkce odloženého vypnutí odsávání, možnost externí instalace motoru nebo možnost provozu v režimu odtahu a recirkulace.