Zákaznická linka:
+420 599 529 262 elmax(at)elmax.cz
Spojte se s Elmaxem: 
11
pro

Indukční varná deska jako pomocník nejen o Vánocích

Také naše varné desky se mohou stát spolehlivým pomocníkem v kuchyni během příprav na Vánoce. V příspěvku naleznete dva recepty na nepečené cukroví.  

Pečení s kvalitní troubou je radost. Ten, kdo má naši troubu to určitě ví. Velkým pomocníkem v přípravě nepečeného vánočního cukroví může být také indukční varna deska od De Dietrich. Nejenže krásně vypadá, ale má funkce, které vám budou usnadňovat práci v kuchyni.

DPI7884XS_hte_def.jpg

Indukční varné desky horiZone, např. DPI7884XS, mají 10 bezpečnostních prvků, které uhlídají téměř všechny nechtěné nehody na varné desce. Vy, kteří máte doma děti, určitě oceníte dětskou pojistku anebo ukazatel zbytkového tepla. A praktickou funkci recall využijete v případě neplánovaného krátkodobého přerušení vaření. Jedním stiskem symbolu recall na ovládacím panelu vyvoláte posledního nastavení výkonu a časovače z paměti. Varné desky se chlubí až 20 stupni nastavení výkonu, automatickou detekcí nádobí, mají 4 přímé volby, nebo 4 boostery.

Pokud dbáte na čistotu a po každém vaření musíte alespoň trošku uklidit, tak se vám bude líbit funkce „Clean Lock“, která uzamkne plochu varné desky tak, abyste ji mohla bezpečně umýt. 

DD_Amb_Table_DPI7969XS_Hte_def.jpg

Během vaření se vám také bude hodit dřevěné krájecí prkénko, které je navrženo tak, aby zapadlo do vodicí lišty v zadní části desky. Vytvoří se tak další pracovní prostor v kuchyni v bezprostřední blízkosti varné desky.

V receptech na nepečené vánoční cukroví se často objevuje roztopená čokoláda nebo máslo. Většinou se tyto ingredience roztápějí ve vodní lázni. S varnou deskou De Dietrich nemusíte používat vodní lázeň. Díky 20 stupňovému nastavení výkonu, můžete čokoládu nebo máslo rozpouštět velmi pomalu tudíž nedojde k jejich připálení (doporučujeme nastavit výkon 1).

DD_Amb._Sec_DHD7961B_DPI7684XS_Hte_def.jpg

V předvánočním čase vám nabízíme různé recepty, které jsou spojené s Vánocemi. Dnes vám přinášíme 2 recepty na nepečené cukroví. Tak s chutí do toho!

Čokoládové košíčky s karamelem (+- 20 ks)

Ingredience:
200 g třtinového cukru
80 g změklého másla
100 ml smetany ke šlehání
3-4 tabulky hořké čokolády
trochu másla
mandle, kešu, semínka na ozdobu

Postup:
V hrnci si rozpustíme cukr. Když se z něj vytvoří karamel, přidáme za stálého míchání máslo a mícháme, dokud se máslo nerozpustí. 
Odstavíme z desky a za stálého míchání přidáme smetanu. 

V druhém hrnci si rozpustíme čokoládu s máslem. Pokud máte naši varnou desku De Dietrich, nastavte výkon na 1. Pokud máte klasickou plotnu nebo varnou desku, tento krok udělejte ve vodní lázni. Po rozpuštění rozdělíme čokoládu na dno malých papírových košíčků (trochu čokolády si necháme na dokončení).  Dáme na chvíli do lednice. 

Po vytažení z lednice košíčky naplníme karamelem a dozdobíme zbytkem čokolády a oříšky nebo semínky. Poté dáme znovu do lednice, kde košíčky skladujeme. 

flowers-811797_1280.jpg

Kokosové kuličky s bílou čokoládou

Ingredience:
180 g mletého kokosu
170g moučkového cukru
1 bílek
50g másla
50g bílé čokolády
1-2 lžíce rumu
kokos na obalení

Postup:
Máslo rozpustíme v hrnci na nejmenším výkonu 1 a necháme vychladit. Čokoládu nastrouháme na struhadle. Všechny ingredience spojte a vypracujte těsto. Z těsta tvarujeme kuličky a obalujeme v kokosu. Skladujeme v uzavřené nádobě na chladném místě. 

coconut-1905437_1280.jpg